Gmina Mniów

Dostęp do Internetu PDF Drukuj Email

Urząd Gminy Mniów wychodząc na przeciw potrzebom mieszkańców świadczy nieodpłatną usługę dostępu do Internetu. By móc korzystać z dostępu muszą być spełnione następujące warunki:

1. Mieszkać w zasięgu naszych nadajników i "widzieć" z dachu budynku nasz nadajnik. Tzn. że na drodze między nadajnikiem i odbiornikiem nie może być żadnych przeszkód. (patrz mapka zasięgu poniżej)

2. Zainstalować sobie we własnym zakresie odbiornik (antena + urządzenie dostepowe, np. karta sieciowa lub router). Średni koszt instalacji to 350zł. Zaleca się skorzystanie z usług specjalistycznej firmy.

3. Zarejestrować numer  MAC (adres MAC) w urzędzie w pokoju nr 19. (numer ten znajduje się na urządzeniu sieciowym lub opakowaniu i ma postać ciągu liczb szesnastkowych ff:ff:ff:ff:ff:ff)

4. Połączyć się z siecią używając klucza sieciowego otrzymanego w trakcie rejestracji.

5. Skonfigurować połączenie z internetem używając następujących danych serwera proxy:

adres 10.0.0.1
port     3128

Mapka zasięgu usługi

Image

 

 

Parametry techniczne usługi

Dostęp realizowany jest w technologii WIFI IEEE 802.11 b lub g w paśmie radiowym 2,4ghz.

Prędkość sieci lokalnej waha sie w zależności od siły i jakości sygnału radiowego u użytkownika. Maksymalna prędkość to 54Mbit/s, lecz może być znacząco niższa.

Prędkość maksymalna połączenia z Internetem dla użytkownika końcowego to 256kbit/s (32KB/s) w obie strony (łącze symetryczne).

Prędkość łącza dostępowego jakim dysponuje aktualnie urząd to 6Mbit/s.

Wszystkie połączenia realizowane są przez serwer pośredniczący (proxy), który buforuje ruch. W przypadku często odwiedzanych stron WWW takie rozwiązanie zapewnia prędkość zbliżoną do prędkości sieci lokalnej.

Ruch P2P a w tym obsługa takich sieci jak eMule, Torrent, Kazaa jest zablokowany. Podobnie jest z telefonią internetową (VoIP) np. Skype.  Próby korzystania z zablokowanych usług mogą się spotkać z blokadą dostępu do Internetu.

Usługi dodatkowe

Serwer FTP: ftp://ftp.mniow.pl

Gdyby Państwo życzyli sobie umieszczenie dodatkowych programów na FTP to proszę o kontakt mailowy.

 

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań i problemów proszę o kontakt mailowy na adres: